Post

Korzyści z generowania azotu na miejscu w laboratorium toksykologicznym, część I

W najnowocześniejszym laboratorium toksykologicznym w Smyrnie w stanie Georgia technicy wykorzystują specjalistyczny sprzęt i procedury do badania obecności i stężenia dziesiątek leków z najczęściej nadużywanych klas farmaceutyków: opiatów/opioidów, amfetaminy, barbituranów i innych. Usługi oferowane przez laboratorium toksykologiczne dostarczają lekarzom specjalizującym się w leczeniu bólu cennych informacji zwrotnych dotyczących skuteczności i przestrzegania aktualnych praktyk leczenia bólu.

Laboratorium ilościowego potwierdzania leków wykracza poza podstawowe badania przesiewowe na obecność narkotyków zapewniane przez tradycyjne laboratoria. Procedury badawcze mogą ujawnić, jakie leki znajdują się w systemie pacjenta i na jakim poziomie oraz czy zachodzą potencjalnie niebezpieczne interakcje lekowe. Placówka może również określić, czy leki są przyjmowane w ilościach innych niż przepisane, co może wskazywać na nadmierną ilość leków lub nielegalne używanie.

Dokładne badania opierają się na gazie azotowym

Azot jest kluczowym składnikiem metod badawczych w zaawansowanym laboratorium. Azot jest używany w trzech oddzielnych procesach:

  • Rozbijanie próbek i izolowanie różnych chromatografów na różnych narkotykach;
  • Sanityzacji systemu pomiędzy próbkami; oraz
  • Wypłukiwanie odpadów z systemu.

Przy 17 maszynach, które pracują z prędkością przepływu 40 litrów na minutę 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu, laboratorium zużywa dużo azotu. Aby laboratorium mogło przechowywać ilość azotu potrzebną w skali tygodnia lub miesiąca, potrzebny byłby olbrzymi zbiornik, dlatego firma zdecydowała się na wytwarzanie własnego azotu na miejscu.

W połączeniu z energooszczędnym i dobrze zaprojektowanym systemem sprężonego powietrza, wytwarzanie azotu na miejscu może oferować znaczące korzyści w porównaniu z dostarczaniem go luzem. Generatory gazów przemysłowych na miejscu oferują bardziej zrównoważone i opłacalne rozwiązanie, eliminując potrzebę transportu, obsługi i kosztów administracyjnych, jednocześnie zwiększając wydajność i obniżając zużycie energii.

Sprawdź w przyszłym tygodniu, jak laboratorium toksykologiczne zaprojektowało system generowania azotu na miejscu, aby dostarczać niezawodny i czysty azot dokładnie wtedy, gdy jest potrzebny. W międzyczasie skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o ofercie Atlas Copco w zakresie wytwarzania azotu.