Post

Dlaczego warto rozważyć usługi obróbki skrawaniem i łączenia na miejscu u klienta?

Ze względu na obecną sytuację pandemiczną, wiele firm będzie oczekiwać, aby uzyskać maksymalne korzyści z minimalnych inwestycji. W takich czasach, można być zdezorientowany, czy powinien zdecydować się na miejscu obróbki i usług śrubowych lub inwestować w system oprzyrządowania. W tym artykule omówimy wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji.

Poniżej znajdują się niektóre z pytań, które należy zadać sobie przed inwestowaniem.

Jakiej aplikacji to służy?
Każda branża ma specyficzne wymagania dotyczące narzędzi dla każdej aplikacji. Jednak wraz ze wzrostem wymagań rośnie koszt i liczba wymaganych narzędzi. Na przykład, przemysł naftowy i gazowy są obszarami zagrożonymi wybuchem i używają narzędzi, które są odporne na eksplozje. Teraz, gdy rozważają usługę cięcia rur, wybierają usługi cięcia rur na zimno, a nie na gorąco (laser), ponieważ pasuje to do ich wymagań. Ponieważ te narzędzia wymagają dużych inwestycji, zalecamy zakup narzędzia tylko wtedy, gdy masz wiele zastosowań, wyszkoloną siłę roboczą i często obsługujesz rury. Dla firm, które mają mniejsze wymagania, ekonomicznie jest zdecydować się na usługi cięcia na zimno.

 

Jaka jest częstotliwość konserwacji?
Głównym czynnikiem różnicującym pomiędzy zakupem a wynajmem dowolnego produktu jest częstotliwość konserwacji. Wiadomo, że niska częstotliwość nie wymaga inwestycji w narzędzia, wynajęcie usług obróbki skrawaniem i skręcania na miejscu jest znacznie lepszą opcją. Podobnie, jeżeli Państwa zakład często wymaga konserwacji, ekonomicznym rozwiązaniem jest zainwestowanie w narzędzie, a nie decydowanie się na usługi. Na przykład, ciężkie maszyny przechodzą konserwację dwa razy w roku, tego typu maszyny muszą być gotowe do projektu, dlatego też przemysł ciężkich maszyn decyduje się na zakup kluczy dynamometrycznych zamiast ich wynajmowania. Jednak śruby strukturalne w przemyśle infrastrukturalnym wymagają śrubowania tylko raz na kilka dekad, dlatego przemysł infrastrukturalny preferuje wynajem usług śrubowych. Schematy zakupu mogą się różnić w obrębie branży w zależności od wykonawców, producentów OEM i projektów.

 

Jaki zakres narzędzia szukasz?
Jeśli aplikacje są podobnej wielkości lub zbliżone i wymagają tylko jednego narzędzia, zakup jest lepszą opcją niż zatrudnienie. Jeśli jednak istnieją zastosowania o różnych rozmiarach nakrętek lub wymaganiach dotyczących momentu obrotowego, inwestowanie w wiele kluczy dynamometrycznych lub narzędzi napinających nie zawsze może być wykonalną opcją. Na przykład, niektóre gałęzie przemysłu mają rury i kołnierze o różnych rozmiarach, które sprawiają, że wynajęcie usług obróbki skrawaniem jest lepszym rozwiązaniem niż zakup narzędzia do cięcia na zimno lub kołnierza.

 

Czy potrzebujesz siły roboczej?
Bardzo ważne jest, aby mieć odpowiednią siłę roboczą, aby zapewnić wydajność i bezpieczeństwo. Ważne jest również, aby wykonać zadanie prawidłowo za pierwszym razem, aby uniknąć powtarzających się czynności konserwacyjnych. Podobnie, nieprawidłowa obsługa może potencjalnie doprowadzić do uszkodzenia narzędzia lub aplikacji. Operatorzy mogą się również zranić, co zwiększa straty i opóźnienia. Dlatego ważne jest, aby zapewnić wyszkolonych techników, którzy mogą wykonać pracę zapewniając precyzję i bezpieczeństwo. Nie trzeba dodawać, że wynajęcie usług jest lepszą opcją, gdy zakład nie posiada wyszkolonych operatorów do wykonania zadań obróbczych na miejscu.

 

Masz siłę roboczą, ale nie masz odpowiednich narzędzi do wykonania pracy?
Jeśli Twój zakład posiada siłę roboczą, ale nie stać go na inwestycję w narzędzia, ABS Gulf oferuje wynajem narzędzi "na sucho", co pozwala na wypożyczenie narzędzi do obróbki skręcania i obróbki mechanicznej zarówno na długi, jak i krótki okres.

 

Czy jesteś gotów ponosić koszty utrzymania narzędzi?
Konserwacja narzędzi obejmuje kalibrację, audyt i naprawę. Jeśli te koszty są zbyt wysokie dla organizacji, opłaca się zdecydować się na wynajem, ponieważ te usługi eliminują wszystkie koszty utrzymania narzędzi.