Post

Jak wybrać piłę tarczową dla początkujących?

Piła tarczowa jest jednym z najważniejszych i kluczowych elementów wyposażenia, które znajdują się w skrzynce z narzędziami każdego robotnika lub majsterkowicza. Jednak zakup piły tarczowej nie jest tak prosty, jak zakup pierwszej, którą znajdziesz, ponieważ istnieją pewne czynniki, które musisz rozważyć, zanim to zrobisz. W końcu piła o niskiej jakości będzie przeszkadzać Ci w realizacji projektów budowlanych, a nawet może powodować zagrożenie bezpieczeństwa. Dobra piła tarczowa powinna być wystarczająco mocna, aby poradzić sobie z każdym rodzajem pracy i powinna być w stanie przeciąć grube twarde drewno lub mokrą tarcicę. Jeśli nie ma wystarczającej mocy, silnik automatycznie zwalnia, a ostrze przegrzewa się i tępi. Doprowadzi to do słabego cięcia i rzeczywista piła może odepchnąć użytkownika, co prowadzi do ogromnych problemów z bezpieczeństwem.

Jak widać, moc jest niezwykle ważnym czynnikiem, jeśli chodzi o użyteczność piły i ogólne bezpieczeństwo. Moc jest zwykle wyrażana poprzez amperaż piły, a piła o mocy 15 amperów to średnia, która jest na rynku. Dlatego należy zakupić piłę, która jest co najmniej 15 amperów, ale jeśli masz zamiar używać piły tylko od czasu do czasu do prostych prac, a następnie 10 - 12 amperów piła tarczowa powinna być w porządku.

Istnieje wiele różnych stylów pił tarczowych i obejmują one napęd ślimakowy, sidewinder, mały sidewinder, bezprzewodowy i trim saw. Piła z napędem ślimakowym jest świetna do dużych zadań i ma wystarczający moment obrotowy, aby przeciąć mokrą tarcicę, a nawet beton. Jest tak zaprojektowana, że silnik znajduje się w jednej linii z ostrzem, a uchwyt jest cofnięty, aby użytkownik mógł mieć nad nim lepszą kontrolę i uniknąć odrzutu. Z drugiej strony, sidewinder posiada ostrze, które znajduje się z boku silnika. Dzięki temu jest bardziej zwrotny niż napęd ślimakowy i jest lżejszy (2 funty), podczas gdy napęd ślimakowy jest ciężką maszyną o masie 16 funtów.

Mała pilarka boczna, jak sama nazwa wskazuje, jest mniejszą i lżejszą wersją pilarki bocznej. Piła ta jest bardziej odpowiednia dla osób o drobnej budowie ciała i waży około 7 - 8 funtów. Piły akumulatorowe mają mniejszą moc i moment obrotowy niż wersje przewodowe i działają przez ograniczony czas, ponieważ są zależne od akumulatora. Są one jednak coraz bardziej wydajne i są niezbędne dla użytkownika, który potrzebuje piły w miejscu, gdzie nie ma dostępu do gniazdka elektrycznego. Wreszcie, piła do przycinania jest używana do wykańczania prac w drewnie, jak również boazerii.

Piła Bosch CS5

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przed wyborem piły jest ergonomia. Jedynym sposobem, aby to zrobić, jest rzeczywiste trzymanie piły i sprawdzenie, czy jest ona dla Ciebie odpowiednia. Tak więc, pamiętaj, aby odwiedzić lokalnego dostawcę narzędzi, aby faktycznie obsłużyć kilka pił. Trzymając każdą z nich w ręku, należy sprawdzić, czy piła jest dobrze wyważona i czy można łatwo regulować elementy sterujące.

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę jest styl butów. Prawda jest taka, że w pewnym momencie upuścisz swoją piłę i dlatego musisz się upewnić, że jest ona odpowiednio zabezpieczona, aby wytrzymać każdy upadek. Najlepiej jest wybrać piłę, która ma odlewany metalowy but z żebrami wzmacniającymi, w przeciwieństwie do butów aluminiowych, które łatwo się wyginają przy mocnym uderzeniu o podłoże.

Podsumowując, omówiliśmy tylko kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie piły tarczowej. Więc upewnij się, że postępujesz zgodnie z powyższymi wskazówkami, a jestem pewien, że kupisz fantastyczną piłę, która zapewni Ci wiele lat niezawodnej pracy.