Post

Oto ostateczny przewodnik do zakupu ostrzy pił stołowych!

Jeśli zajmujesz się obróbką drewna nawet przez kilka tygodni, wiesz, jak ważny jest wybór odpowiedniego brzeszczotu do piły stołowej. W rzeczywistości, piła stołowa jest tak dobra jak jej brzeszczot - nawet jeśli zainwestowałeś w najmocniejszą piłę stołową. Inwestycja w brzeszczot niskiej jakości to strata czasu i pieniędzy, ponieważ może on zrujnować Twój projekt stolarski, wykonując niedokładne cięcia. Zakup najlepszego brzeszczotu do piły stołowej nie jest łatwy. Kupując wysokiej jakości brzeszczot do piły stołowej, powinieneś dokładnie przemyśleć swoją pracę domową. Zebraliśmy kompleksowy przewodnik, który pozwoli Ci dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć, kupując najlepszy brzeszczot do piły stołowej.

 

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć jest rozmiar piły tarczowej. Wielu początkujących stolarzy zapomina o tym kroku i zamawia niewłaściwy rozmiar dla swoich pił stołowych. Możesz łatwo znaleźć rozmiar piły odnosząc się do instrukcji, która jest dostarczana z produktem. Jeśli nie, być może będziesz musiał wyjąć brzeszczot i zmierzyć jego średnicę przed zamówieniem nowego brzeszczotu. Większość pił stołowych używa 10- lub 12-calowego brzeszczotu. Ale mogą być piły stołowe, które używają innych średnic. Ważne jest, aby używać właściwego brzeszczotu z piłą stołową dla łatwości użytkowania i bezpieczeństwa.

Materiał brzeszczotu jest kolejnym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas zakupów najlepszego brzeszczotu do piły stołowej. Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego materiału, istnieją dwa aspekty do rozważenia. Powinieneś wiedzieć o materiale płyty, jak również materiał używany do zębów ostrza. Wszystkie brzeszczoty nie są sobie równe. Istnieją tanie brzeszczoty, które nie zapewnią rezultatów, jakich oczekujesz od swoich projektów stolarskich. Nie oszczędzaj na brzeszczotach, jeśli zainwestowałeś znaczną sumę pieniędzy w wysokiej jakości piłę stołową. Niektóre z najwyższej jakości brzeszczotów są wykonane z laserowo ciętej stali, a zęby są wykonane z węglika spiekanego klasy C4 przy użyciu mikroskopijnych ziaren.

Liczba zębów jest kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas zakupów dla najlepszego ostrza piły na rynku. Liczba zębów odnosi się do ilości zębów na ostrzu. Im mniej zębów ma ostrze, tym szybsze i bardziej agresywne jest cięcie. Ale istnieje kompromis pomiędzy mniejszą ilością zębów na ostrzu. Takie ostrze daje szorstkie wykończenie przy każdym cięciu - co wymaga późniejszego czyszczenia. Ten typ brzeszczotu jest idealny, jeżeli wykonuje się tylko cięcia wzdłużne. Przy cięciach poprzecznych powstają duże wyrwy. Tarcze z większą liczbą zębów zapewniają czystsze cięcia. Ale posuw będzie wolniejszy, ponieważ mniejsze otwory w zębach będą usuwać mniej materiału na jedno cięcie. Wybierz odpowiedni brzeszczot w zależności od rodzaju projektu obróbki drewna.

Grubość ostrza jest znana jako "Kerf". Szerokość kerf jest kolejnym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego brzeszczotu do piły stołowej. Wąskie ostrza są lepsze, ponieważ wykonują cieńsze cięcia i usuwają mniej materiału. Cieńsze ostrza wykonują bardziej precyzyjne cięcia w porównaniu do szerszych. Jeśli masz wąskie tolerancje, powinieneś zdecydować się na cienki brzeszczot do swojej piły stołowej. Najgrubsze ostrze ma szerokość 1/8″, podczas gdy cieńsze mają około 3/32″ grubości. Jeśli Twoja piła stołowa ma moc mniejszą niż 3 KM, cienki brzeszczot jest najlepszym wyborem. Z drugiej strony, jeśli Twoja piła ma moc 3 KM lub więcej, będzie miała moc pozwalającą na użycie brzeszczotu o dowolnej grubości. Brzeszczot z grubszym rzazem będzie łatwiejszy do wykonania, jeśli masz taką piłę stołową.

Większość tanich brzeszczotów jest cienka. Ale mogą one łatwo zginać się lub wyginać podczas wykonywania cięcia. Może to prowadzić do nieregularnych lub okropnych cięć. Nawet jeśli powinieneś zdecydować się na cienkie ostrza dla precyzji, upewnij się, że materiał, z którego wykonane jest ostrze jest wystarczająco mocny do cięcia. Twoje badania są niezwykle ważne podczas zakupów najlepszego brzeszczotu do piły stołowej.

Rodzaj wykonywanej pracy determinuje wybór najlepszego brzeszczotu do piły stołowej. Różne rodzaje projektów związanych z obróbką drewna wymagają różnych typów brzeszczotów. Podczas rozcinania deski, chcesz podzielić ją na części o różnej wielkości. Do tego typu prac potrzebny jest brzeszczot kombinowany z czterdziestoma lub więcej zębami. Takie ostrze zapewni Ci szybkie i czyste cięcie, którego nie będziesz musiał później szlifować. Możesz spróbować wykonać ten sam projekt używając ostrza z 24 zębami, ale nie uzyskasz gładkiego cięcia używając takiego ostrza. Być może będziesz musiał później odciąć wióry i kawałki, aby zmienić rozmiar deski. Do cięcia poprzecznego potrzebne jest ostrze z 60 lub więcej zębami, aby zminimalizować wyrwanie.

Szczelina to przestrzeń pomiędzy zębami na brzeszczocie. Przestrzenie te są ważne dla zbierania wiórów powstających podczas procesu cięcia. Głębszy wlot zbierze więcej materiału. W przypadku cięcia wzdłużnego, materiał będzie cięty w szybszym tempie i zbierze się dużo wiórów. Dlatego do tego typu zadań potrzebna jest głęboka wpustnica. W przypadku cięcia poprzecznego, drobne wióry będą zbierane wolniej. Dla takich projektów wpust staje się płytszy. Pomaga to uniknąć szybkiej prędkości posuwu podczas cięcia poprzecznego. Są to jedne z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupów najlepszych brzeszczotów na rynku.

Czy szukają Państwo wysokiej jakości brzeszczotów do pił stołowych na rynku? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce. Ten kompleksowy przewodnik pozwoli Ci dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć podczas zakupów dla najlepszego ostrza piły stołowej.