Post

Atlas Copco Air zasila zakład Nestlé Gerber

"Robi wszystko, o co go poprosiliśmy - i jeszcze trochę".

Craig Johnson, starszy inżynier kapitałowy w Nestlé Gerber, podpowiada, jakie możliwości posiłków produkuje jego zespół. "Marchew, słodkie ziemniaki, jabłka, dynie, kabaczki - a ponieważ karmimy niemowlęta, jakość jest dla nas super ważna".

W zakładzie Nestlé Gerber we Fremont, MI, bezolejowe sprężone powietrze jest absolutnie kluczowe dla zapewnienia tej jakości. "Nie ma możliwości przypadkowego kontaktu oleju z naszym produktem" - mówi Geoff Martin, kierownik zespołu ds. konserwacji w Nestlé Gerber. "Stosujemy powietrze bezolejowe, więc nie ma żadnych wątpliwości; nie ma żadnego kontaktu".

Firma Nestlé Gerber ma nową sprężarkę ZR90-160 VSD+ firmy Atlas Copco. "Oferuje ona optymalną kontrolę dzięki podwójnym napędom VSD zawierającym NEOS, najbardziej zaawansowaną technologię napędów o zmiennej prędkości firmy Atlas Copco" - powiedział Neil Breedlove, Business Line Manager, Oil Free Air USA w Atlas Copco.

Gerber szukał również gwarantowanego pasma ciśnienia i punktu rosy. "Nasze starsze maszyny pracowały w trybie obciążenie/bez obciążenia, a ciśnienie wahało się od 7 do 10 funtów" - powiedział Martin. "Ta maszyna Atlas Copco będzie się wahać maksymalnie tylko o 1,5 psi, ponieważ ma napęd o zmiennej prędkości. A liczby, które widzimy dla punktu rosy, to około minus 77° Fahrenheita. Wierzę, że gwarancja wynosi minus 45°, więc przekroczyliśmy ją dzięki naszej suszarce MDG450".

Zawsze będą głodne niemowlęta, więc Nestlé Gerber nie może sobie pozwolić na przestoje. "Te sprężarki powietrza są podłączone do systemu SMARTLink, który jest monitorowany 24/7 przez firmę Atlas Copco, a także przez nas samych" - powiedział Martin. "Mogę porozmawiać z serwisantem oddalonym o 100 mil lub cokolwiek innego i powiedzieć: "Hej, czy mógłbyś na to spojrzeć i możemy podjąć kolejne kroki".

Cofając się o pięć lat, Nestlé Gerber musiało uruchomić pięć sprężarek powietrza, aby zaspokoić zapotrzebowanie zakładu. "Dzięki wprowadzonym zmianom, a także wejściu firmy Atlas Copco na pokład i udzieleniu nam pomocy, obcięliśmy trzy sprężarki powietrza" - powiedział Martin. "Używamy ZR250 z osuszaczem MD, a następnie przycinamy za pomocą nowego VSD+. Jak dotąd, jesteśmy do 45% bardziej wydajni, ponieważ byliśmy w stanie wyłączyć osuszacze sorpcyjne i inne maszyny, które siedziały tam pracując z załadunkiem lub rozładunkiem przez wiele godzin. Już nie."

W jaki sposób Nestlé Gerber zapewnia niemowlętom wyżywienie dzięki technologii Atlas Copco?

  • Bezolejowe sprężarki zapewniające najwyższą jakość powietrza
  • Podwójne napędy VSD z technologią NEOS
  • Napęd o zmiennej prędkości zapewniający stały zakres ciśnienia
  • Punkty rosy stale powyżej wartości gwarantowanych
  • Wzrost wydajności do 45%.
  • Monitoring SMARTLink zapewniający spokój 24/7
  • Legendarna niezawodność Atlas Copco

Aby dowiedzieć się więcej o ofercie bezolejowych sprężarek powietrza Atlas Copco, odwiedź stronę www.atlascopco.com/air-usa!