Post

Sprężarki powietrza do naśnieżania

Co mają ze sobą wspólnego snowboard, narty, snowtubing i skutery śnieżne? Odpowiedź jest dość oczywista - śnieg! Jako podstawa kurortów na całym świecie, te kultowe sporty zimowe są możliwe tylko wtedy, gdy białe, zimowe opady spadają z nieba i pokrywają góry... a przynajmniej tak ci się wydawało. W tym miejscu pojawiają się sprężarki powietrza, które są niezbędne do stworzenia idealnego puchu, który można zobaczyć podczas szusowania po stokach. W wielu kurortach ilość naturalnych opadów śniegu nie jest wystarczająca, aby spełnić wymagania dotyczące poziomu śniegu; dlatego sztuczny śnieg, zasilany przez sprężarki do naśnieżania, jest produkowany, aby pomóc osiągnąć optymalny poziom śniegu i zapewnić nieprzerwaną aktywność rekreacyjną.

W jaki sposób sprężarki powietrza pomagają produkować śnieg?

Proces produkcji sztucznego śniegu jest stosunkowo prosty i przyjazny dla środowiska. Zazwyczaj w dolnej części góry znajduje się staw (stawy), a gdy potrzebna jest większa baza śniegu, woda ze stawu jest doprowadzana rurami na szczyt góry. Po dotarciu na szczyt góry, sprężone powietrze wystrzeliwuje wodę z armatek śnieżnych w powietrze w postaci mgły, gdzie ostatecznie spada w postaci małych śnieżnych kulek na stoki. Sprężone powietrze nie tylko zasila armatki śnieżne, ale jest również niezbędne, ponieważ rozdziela wodę na małe kropelki, ułatwiając tworzenie płatków śniegu w temperaturach poniżej zera.

Fajnym faktem dotyczącym produkcji sztucznego śniegu jest to, że jest ona cykliczna; gdy śnieg topnieje, wraca do stawu, jest ostatecznie odprowadzany rurami z powrotem na górę, a następnie wystrzeliwany z armatek śnieżnych za pomocą sprężarek, aby kontynuować proces naśnieżania.

Korzyści z używania sprężarek powietrza do naśnieżania

Czy wiesz, że sztuczny śnieg wytwarzany przez sprężarki powietrza ma wyższą jakość niż śnieg naturalny? Oznacza to, że rekreacyjne aktywności zimowe czerpią korzyści z posiadania sztucznego śniegu na stokach! Powodem tego jest skład śniegu. Sztuczny śnieg jest bardziej okrągły i grubszy niż naturalny śnieg, a także nie ma małych gałęzi, które wykazują naturalne płatki śniegu; elementy te oznaczają, że sztuczny śnieg znacznie bardziej sprzyja jeździe na nartach, snowboardzie i innym sportom zimowym. Używanie sprężarek powietrza umożliwia również uprawianie tych popularnych sportów zimowych nawet w mniej niż idealnych warunkach, takich jak stale rosnące temperatury na świecie i mniej niż wystarczająca ilość opadów śniegu.

Wydajność jest niezbędna w sprężarkach powietrza do naśnieżania

Bez względu na wielkość ośrodka, koszt naśnieżania jest znaczny. Gdy zdamy sobie sprawę, że do 75% kosztów naśnieżania pochodzi bezpośrednio z samego systemu sprężarek powietrza, staje się jasne, że ośrodki powinny inwestować w wysoce wydajną technologię sprężarek, aby maksymalnie obniżyć te koszty. Należy pamiętać, że koszt nie powinien dyktować jakości sprężarek powietrza, w które się inwestuje; im wyższa jakość sprężarki, tym większa szansa, że proces naśnieżania będzie przebiegał bez zakłóceń.

Szukasz sprężarki do naśnieżania dla swojego ośrodka? Dowiedz się więcej o gamie sprężarek powietrza do naśnieżania Atlas Copco lub odwiedź nas na www.atlascopco.com/air-usa!

O autorze. Katie Falcon jest autorką i redaktorką bloga The Compressed Air Blog. Obecnie pracuje w Atlas Copco Compressors jako specjalista ds. marketingu cyfrowego, specjalizując się w tworzeniu treści i rozwoju platformy. Można się z nią skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem katie.falcon@atlascopco.com. Carter Thiel jest współautorem technicznym i obecnie pracuje jako Product Marketing Manager w Atlas Copco Compressors. Można się z nim skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem carter.thiel@atlascopco.com.