Post

Jak wykonać spawanie kontaktowe własnymi rękami?

Kontakt spawanie własnymi rękami, schemat, który jest często spotykany w różnych czasopismach dla rzemieślników, będzie wymagać minimalnej ilości czasu, wysiłku i pieniędzy, które będą dość opłacalne i praktyczne rozwiązanie. Należy zauważyć, że wymiary zasilacza urządzenia są określone jako wielkość Tr2 i z tego powodu proces montażu należy rozpocząć od tego urządzenia. W tym przypadku prawdą jest, że konstrukcja transformatora nie jest decydująca, ale ważne jest, aby zwrócić uwagę na prawidłowy dobór przekroju poprzecznego rdzenia magnetycznego, który jest ustalony na 60 centymetrów kwadratowych.

  • Jak samodzielnie wykonać spawarkę inwertorową

W razie potrzeby można zastosować zupełnie inny typ rdzenia magnetycznego. Uzwojenie pierwotne, które zawiera około 160-165 zwojów, nawinięte jest na specjalnie przygotowaną okrągłą ramkę z tektury, która umieszczona jest po jednej stronie drutu magnetycznego. Uzwojenie wtórne będzie zawierać około 4,5 obrotu, a stosowanie określonego typu szyn zbiorczych również nie jest regulowane. Domowe spawanie stykowe na kondensatorach będzie również wymagało użycia kabli spawalniczych. Będzie to wymagało wygięcia szyn zbiorczych uzwojenia wtórnego w pętlę, w celu późniejszego przymocowania do nich elementów.

Należy zaznaczyć, że do tego celu można użyć zwykłej bawełnianej taśmy duct tape, którą należy najpierw złożyć w kilka warstw i w ten sam sposób można próbować odizolować od siebie warstwy uzwojenia pierwotnego. Ręczne zgrzewanie punktowe oporowe polega na montażu płyt z drutu magnetycznego "na zakładkę", co zapewni konstrukcję, która jest mocna i niezawodna pod każdym względem. Stężenie wykonuje się za pomocą specjalnych kątowników i śrub M8.

Więcej informacji na: http://amnarzedzia.pl