Post

Wykorzystanie multiplikatorów momentu obrotowego do zanurzenia się w morzu

Firma Norbar Torque Tools zaprojektowała specjalny rodzaj wzmacniacza momentu obrotowego, który może być wykorzystywany jako sprzęt podwodny. Firma Norbar zaprojektowała przekładnię urządzenia w formie adaptera. Zestaw składa się z dławików, manometrów i zaworów kontrolnych i będzie wykorzystywany do kontroli przepływu ropy naftowej, a także gazu.

Multiplikator momentu obrotowego Norbara może być wykorzystywany do obsługi aplikacji klasy 7 jak i klasy 4. Użytkownik może również skonfigurować urządzenie, ponieważ jest ono wymienne na dwa różne rodzaje kategorii długości. Mnożnik nie tylko zapewnia dokładność, ale również zwiększa elastyczność różnych operacji roboczych.

Mnożnik momentu obrotowego może być stosowany do kontroli przepływu ropy naftowej i gazu. Urządzenie może być zainstalowane na dnie oceanu, a w rzeczywistości maszyna schodzi na głębokość 3000 metrów w głąb morza.

Narzędzie składa się z kilku zaworów. Istnieją zawory o różnych rozmiarach i zostały zaprojektowane w taki sposób, że spełniają specyfikacje momentu obrotowego. W tym kontekście warto zauważyć, że w większości urządzeń podwodnych stosowane są zawory klasy 1. Zawór klasy 1 może wytrzymać moment obrotowy do 68 NM, ale zawór klasy 7 może wytrzymać moment obrotowy 34 000 NM.

Kolejna kwestia, która się pojawia, dotyczy użytkowania zaworu. Jak zawory będą używane? Nie byłoby rozsądną decyzją posiadanie różnych przyrządów, ani standaryzowanie największego sprzętu tak, aby można go było zmieścić na zaworze zaprojektowanym zgodnie ze specyfikacją klasy 7.

Narzędzia, które mogą być umieszczone na zaworze klasy 4, nie mogłyby być umieszczone na innym zaworze. Jednak parametry projektowe firmy Norbar były tak dokładne, że oba zawory mogły być stosowane zamiennie i oba okazały się skuteczne w generowaniu momentu obrotowego. Moment obrotowy zaworu klasy 7 mógł być generowany przy pomocy zaworu klasy 4.

zanurzenie

"Jeden z naszych klientów, Norweg, zwrócił się do nas, abyśmy mogli ulepszyć obecne konstrukcje", powiedział Tim Bloor z zespołu technicznego.

Tim Bloor powiedział dalej: "Zajęliśmy się tym problemem, ale stwierdziliśmy, że należy zająć się podstawowymi parametrami".

"Ostatecznie udało nam się znaleźć najlepsze rozwiązania, w postaci jednostek prototypowych. Jednostki te były o wiele bardziej efektywne niż obecnie zainstalowane adaptery przekładni."

Przekładnia działa i służy jako mnożnik momentu obrotowego, ale aby uzyskać dokładny pomiar, musi przestrzegać dokładnego przełożenia. Oprócz prawidłowego przełożenia, musi ona również przestrzegać dokładnej prędkości obrotowej, która jest używana do manewrowania narzędziami klasy 4.

Co najważniejsze, urządzenie musi zaaklimatyzować się do warunków panujących pod wodą. Powinno być zaprojektowane w taki sposób, aby mogło wytrzymać ekstremalne temperatury i ciśnienie. Wszystkie te czynniki zostały uwzględnione podczas tworzenia urządzenia. Został on wykonany w taki sposób, że może łatwo wytrzymać korozję.

Po trzecie, powinien być wygodny w użyciu i zastosowaniu.

Organizacja była w stanie spełnić wyżej wymienione specyfikacje.

Współczynnik krotności momentu obrotowego powinien być podobny do obrotów, które urządzenie zajmie do wykonania jednego obrotu, a jeśli stosunek ten nie jest podobny, oznaczałoby to, że urządzenie jest nieskuteczne. Projektanci przywiązywali szczególną wagę do osiągnięcia dokładnej wartości współczynnika prędkości obrotowej. Równie duży nacisk położyli na ograniczenie wagowe przy projektowaniu mnożnika.

Jak wspomniano wcześniej, multiplikator może być skonfigurowany w dwóch różnych kategoriach długości, ale konstrukcja multiplikatora jest taka, że długość może być wygodnie regulowana. Wykonane narzędzie ma nie tylko uniwersalną konstrukcję, ale jest również łatwe w obsłudze i manewrowaniu. Produkt jest obecnie testowany przez dział obsługi klienta firmy Norbar. Po testach zostanie wypuszczony na rynek podmorski.