Post

Jak stworzyć idealny warsztat garażowy

Wyobraź sobie, że Twój garaż jest urządzony dokładnie tak, jak tego potrzebujesz i chcesz. Wszystkie narzędzia potrzebne do Twojego ulubionego hobby i najważniejszych projektów są dokładnie tam, gdzie ich oczekujesz, przestrzeń jest wolna od bałaganu, możesz się swobodnie poruszać i szybko wykonywać zadania, ponieważ Twój warsztat ma świetny przepływ. Może jesteś ogromnym entuzjastą samochodów, masz zielonego kciuka lub potrafisz posługiwać się każdym narzędziem w warsztacie. Bez względu na to, co kochasz, możesz dostosować swój warsztat do swoich pasji.

Zbuduj miejsce do przechowywania wszystkich swoich narzędzi, gadżetów, maszyn i pojazdów. Możesz sprawić, że Twoja przestrzeń będzie zorganizowana i gotowa do majsterkowania przy każdym projekcie, a także uczynić z niej idealne miejsce do spędzania czasu i chillowania. Odnów swój garaż w systematyczną strefę, która jest praktyczna, przyjemna i zabawna. Kiedy jest skonfigurowany do swoich standardów i czuje się komfortowo, będzie skakać do projektów od razu, zamiast ich unikać, gdy masz niezorganizowanej przestrzeni.

Przed rozpoczęciem, trzeba myśleć o tych samych rzeczach, które byłyby, gdybyś prowadził projekt budowy domu. W zależności od zakresu garażu makeover marzysz, może trzeba mieć pozwolenie. Może również trzeba myśleć o przygotowanie terenu, fundament, pokrycia dachowego i mechaniki. Czy pracujesz z metalu lub drewna, można zaprojektować ostateczny warsztat garażu, stosując się do kilku prostych kroków od ekspertów w Mocowania budowlane i narzędzia.


OCZYŚĆ I PRZYGOTUJ SWÓJ GARAŻ
Jak urządzić warsztat w garażu zaczyna się od czyszczenia go. Nie chodzi nam tylko o zamiatanie podłóg, ale także o pozbycie się wszystkiego, co nie stanowi materiału do majsterkowania lub niezbędnych narzędzi. Usuń przedmioty gospodarstwa domowego i dodatkowe zagracenie, takie jak pudełka do przechowywania, rowery, puste torby bagażowe, artykuły kempingowe, gry, stare zabawki, albumy fotograficzne i dekoracje świąteczne.

Jeżeli ty możesz przechować miscellaneous bits i kawałki w attic, szopie lub innym terenie, ja daje ciebie otwartą przestrzeń operować elektrycznego narzędzia i pracować na pojazdach. Jeśli przeniesienie bałaganu nie jest opcją, można podzielić garaż na pół, wyznaczając jeden obszar do przechowywania i jeden do pracy.

Jeśli chodzi o czyszczenie i przygotowanie garażu, bezpieczeństwo jest najwyższą troską. Upewnij się, aby wyczyścić otwartą ścieżkę i podnieść wszystko z podłogi. Posiadanie odsłoniętego przejścia i miejsca pracy zapobiega potknięciom i wypadkom. Jest to łatwiejszy dostęp do narzędzi i pomaga zobaczyć, gdzie się poruszasz.

Zawsze utrzymuj swój stół roboczy w czystości i bez zbędnego bałaganu. Jeśli na stole znajduje się zbyt wiele śrub, narzędzi i materiałów, można źle umieścić to, czego się potrzebuje, i może to być zbyt trudne do opanowania. Kiedy masz optymalną zdolność do budowania i działania, pozostajesz zorganizowany i pomaga Ci to uzyskać właściwy sposób myślenia przy rozpoczynaniu nowego projektu.

CZYNNIKI, KTÓRE NALEŻY WZIĄĆ POD UWAGĘ PODCZAS PRZYGOTOWYWANIA GARAŻU
Trzeba będzie rozważyć, co planujesz zrobić w garażu przed ustawić wszystko tak, że można podjąć właściwe decyzje o:

Adaptery elektryczne i gniazdka: Wysoce funkcjonalny garaż musi zawierać wystarczającą liczbę adapterów elektrycznych
Chłodzenie i opcje ogrzewania: Budowa garażu warsztatowego wiąże się z rozważeniem systemu chłodzenia i ogrzewania, too. Większość garaży nie ma izolacji, a ich drzwi sprawiają, że gorzej, co oznacza, lato będzie parno, podczas gdy zima będzie czuć się jak pracujesz w śniegu. Aby znaleźć najlepsze rozwiązania chłodzące i grzewcze dla Twojego obszaru, możesz ustawić wentylatory lub podłogowe i okienne jednostki klimatyzacyjne, jak również grzejniki przestrzenne.
Wentylacja: To powinno być na czele twojego prepa. Zawsze bądź świadomy jakości powietrza podczas pracy z farbą, chemikaliami lub innymi toksycznymi elementami i cząsteczkami. Otwarcie okna nie jest wystarczające. Wentylator wyciągowy w suficie to sprytna instalacja dla umiarkowanych projektów. W przypadku bardziej skomplikowanych prac można nawet rozważyć system zbierania kurzu, system wentylacyjny lub centralny odkurzacz. Pomagają one wyeliminować kurz, brud i inne szkodliwe cząsteczki w powietrzu, dzięki czemu nie będą one wnikać w ubrania i płuca.
W zależności od tego, jak chcesz korzystać z garażu - obróbka drewna, rzemiosło, spawanie, ogrodnictwo lub mechanika - może trzeba zrobić różne przygotowania.

Zaplanuj swój projekt warsztatu garażowego
ZAPLANUJ SWÓJ PROJEKT WARSZTATU GARAŻOWEGO
Twój projekt warsztatu garażu jest kluczowy przed ustawieniem wszystkiego w górę. Ty musisz znać jak ty chcesz przestrzeń pracować przed rekonstrukcją je. Czy używasz całego obszaru? Czy instalujesz ciężkie maszyny? Czy trzeba zmieścić samochód do garażu? Jakiego rodzaju projekty będziesz realizować?

Ważne jest, aby zaplanować przed dokonaniem jakichkolwiek istotnych zmian i wiedzieć, co będzie potrzebne i gdzie to pójdzie. Będziesz chciał otwarty plan podłogi do obsługi większych maszyn, takich jak piła tarczowa lub piła ukośna. Należy również przechowywać surowce, takie jak tarcica, rury i metalu w pobliżu wejścia do garażu.

Planowanie układu swojego warsztatu garażu wymaga zorganizowania przepływu pracy. Chcesz wystarczająco dużo miejsca dla swoich projektów, czy naprawiasz samochody i ciężarówki, pracujesz nad projektem ogrodniczym, kończysz coś dla domu lub pracujesz z metalem. Należy również rozważyć inne zastosowania garażu. Czy dzielisz sklep na pół do przechowywania? Czy planujesz na parkingu pojazdu lub kosiarki na jednej połowie? Pomyśl o wyznaczeniu strefy do przechowywania surowców, narzędzi, maszyn, śmieci i skrawków.

ZORGANIZUJ SWOJE MIEJSCE PRACY
Nie możesz rozpocząć przebudowy silnika lub projektu renowacji, dopóki nie będziesz miał odpowiedniego stołu warsztatowego - chyba że chcesz pracować na podłodze. Pomysły na rozplanowanie warsztatu garażowego zależą od tego, co sprawdzi się dla Ciebie i Twoich zastosowań. Możesz skonstruować lub kupić stół warsztatowy. Wybierz taki, który jest zaprojektowany, aby wytrzymać uderzenia młotkiem, piłowanie i wszystko inne, co na niego rzucisz. Musi mieć mocną podstawę i nogi i być stabilny.

Bycie trwałym oznacza, że górna powierzchnia stołu warsztatowego nie wgniecie się łatwo i jest wykonana z odpowiedniego materiału, aby tolerować Twoje liczne projekty DIY. Cherry-pick między drewnem, metalem lub innym materiałem. Inną opcją są składane ławki. Tak czy inaczej, stół powinien być solidny i twardy z ciężkim blatem.

Średnia wysokość garażu workbench jest 38 cali z głębokością 24 cali. Możesz wybrać wyższe lub niższe alternatywy w zależności od preferencji i zastosowań. Jeśli używasz narzędzi ręcznych częściej, rozważ ławkę, która jest między 32 a 34 cali. W przypadku prac związanych z obróbką metalu i drewna, odpowiedni jest stół roboczy, który ma od 36 do 40 cali.

Możliwości nie kończą się na tym. Możesz kupić zwykły stół warsztatowy z masywnym blatem lub taki z półkami, wizjerami i szufladami. Następnie zdecyduj się na pozycjonowanie:

 • Dla lepszej stabilności: Zamontuj go do ściany
 • Najłatwiejsza opcja: Nie ruszaj się z miejsca
 • Większa elastyczność: Spraw, aby był mobilny dzięki kółkom
 • Skonfiguruj swoje miejsce pracy

 

UPEWNIJ SIĘ, ŻE MASZ ODPOWIEDNIE OŚWIETLENIE
Większość garaży wydaje się ponura i ciemna z minimalnym oświetleniem. Dlatego właśnie odpowiednie oświetlenie jest priorytetem przy projektowaniu miejsca pracy, niezależnie od jego wielkości. Właściwe oświetlenie zapewnia produktywność i bezpieczeństwo. Na przykład, oświetlenie ścieżek jest prostym rozwiązaniem, które można zainstalować w różnych kierunkach. Może ono jednak rzucać cień na Twoją pracę, dlatego zainwestuj również w regulowane lampy lub oświetlenie ręczne. Świetnie sprawdzają się, gdy potrzebujesz dodatkowej jasności skupionej w jednym miejscu.

Twoje miejsce pracy wymaga jasnego oświetlenia, jak również oświetlenia zadaniowego, aby wesprzeć Twoje liczne projekty DIY. Światła o wysokiej intensywności, takie jak diody LED i halogeny są świetnymi opcjami wraz z lampami fluorescencyjnymi, ponieważ są jasne i ekonomiczne. Umieść dowolne z tych świateł nad swoją ławką, aby uzyskać oświetlenie zadaniowe. W niektórych przypadkach możesz nawet potrzebować oprawy z gęsią szyją, aby manewrować nią tam, gdzie jej potrzebujesz.

Kiedy szukasz oświetlenia garażu, myśleć w lumenach w przeciwieństwie do watów, ponieważ lumen mierzy jasność. Celuj w 130 do 150 lumenów na każdą stopę kwadratową przestrzeni. Użyj rozgałęzienia obwodu dla swojego oświetlenia i oddzielny dla wszystkich narzędzi elektrycznych. W ten sposób, jeśli zadziała obwód, nie stracisz zasilania do swoich świateł, jak również.

ROZWAŻYĆ PODŁOGĘ GARAŻU
Musisz także pomyśleć o podłodze w swoim sklepie. Betonowe podłogi mogą plamić w czasie i zwiększyć szanse na śledzenie brudu wewnątrz. Jeśli chcesz betonową podłogę, należy rozważyć epoksydowe wykończenie podłogi. To sprawia, że powierzchnia łatwiejsze do czyszczenia i zwiększa przyczepność, czy jesteś przenoszenia ciężkiego sprzętu lub potrzebują ochrony przed poślizgiem.

Możesz zainstalować gumowe maty podłogowe, aby zapewnić miękką powierzchnię, która jest łatwa na nogi i stawy. Po staniu w jednym miejscu przez jakiś czas lub przechodzeniu z jednej strony na drugą, możesz stać się obolały. Wsuń maty pod stopy, aby uzyskać dodatkową przyczepność, a także większy komfort. Maty gumowe zapobiegają wgnieceniom i rysom na podłodze, chroniąc jednocześnie narzędzia, gdy uderzają o ziemię.

BUDUJ SCHOWKI NA NARZĘDZIA I MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE
Teraz przychodzi czas na przechowywanie niektórych z Twoich największych aktywów - narzędzi. Znalezienie szuflady lub pojemnika, w którym umieścisz swoje rzeczy jest łatwe, gdy masz do wyboru różne opcje. Możesz kupić lub zaprojektować własne szafki do przechowywania, aby chronić narzędzia przed rdzą, brudem i płynami oraz utrzymać wszystko w porządku. Wybierz trwałą skrzynię narzędziową z szufladami na łożyskach kulkowych, które gładko się wsuwają i wysuwają. Niektóre są nawet wyposażone w zamek.

Rozważ umieszczenie maty szuflady na dole, aby utrzymać klucze, wiertła i inne materiały w miejscu bez konieczności ich poślizgu wokół. Gdy ty organizujesz małego garaż warsztat, te składowe pomysły mogą pomagać ciebie robić miejsce dla wszystkie twój narzędzia i zaopatrzenie:

 • Tablice na kołki i ruchome tablice na kołki: Idealne dla najczęściej używanych narzędzi.
 • Torby narzędziowe z otwartym dnem: Łatwe do przenoszenia w warsztacie przy różnych projektach lub do zabrania na zewnątrz
 • Magnesy ścienne: Szybki dostęp do potrzebnych narzędzi
 • Rolki narzędziowe: Kompaktowe i bezpieczne przechowywanie
 • Systemy szyn ściennych: Montaż na różnych ścianach i mocowanie półek, klipsów i haczyków
 • Skrzynki narzędziowe: Taszczenie po domu lub używanie w miejscu pracy
 • Torby na części: Idealne do przenoszenia narzędzi w inne miejsca

Organizacja Twojego warsztatu jest kluczowa. Nie chcesz utrudniać sobie szukania rzeczy, wrzucając gwoździe i podkładki do starych puszek po kawie lub przypadkowych wiader. Możesz skonfigurować sposoby, aby przechowywanie było proste i łatwe dzięki pojemnikom i organizatorom. Pomyśl również o plastikowych pojemnikach i wannach na papier ścierny, instrukcje obsługi lub większe narzędzia. Stare szafki kuchenne również mogą przechowywać Twoje narzędzia. Skrzynki na narzędzia są masywnymi skrzynkami, które mogą wytrzymać cięższe narzędzia i urządzenia. Oferują one ekstremalny poziom ochrony i często zamykają się w kilku miejscach.

Jeśli masz dodatkowe miejsce nad stołem warsztatowym w garażu, można zainstalować jednostkę przechowywania platformy dla sezonowych narzędzi i maszyn. To może nawet być sekcja, gdzie można umieścić non-DIY materiałów, takich jak kosze do przechowywania i dekoracje. Mieć przepisy gotowe dla skrawków i śmieci, używając wykonawcę-grade worki na śmieci dla ostrych przedmiotów i nieporęcznych gruzu.