Post

Przygotuj swój system sprężonego powietrza na zimę: Część 2

W ubiegłym tygodniu omówiliśmy , jak zacząć przygotowywać system sprężonego powietrza do zimy. Dziś kontynuujemy tę serię, skupiając się na meteorologii.

Pogodynka systemu sprężonego powietrza i obiektu jest ważnym krokiem w przygotowaniach do zimniejszych miesięcy, aby mieć pewność, że sprężarka będzie nadal pracować wydajnie. Aby upewnić się, że system jest odpowiednio przygotowany do wszystkich możliwych warunków zimowych, należy podjąć trzy kroki.

Naprawa pasów zabezpieczających przed wpływami atmosferycznymi

Sprawdź paski zabezpieczające przed wpływami atmosferycznymi i wymień miejsca, które są zużyte. Dotyczy to również zewnętrznych przewodów rurowych oraz wszelkich urządzeń znajdujących się w słabo izolowanych miejscach. Jeśli systemy lub pomieszczenia są izolowane, należy sprawdzić, czy izolacja nadal utrzymuje ciepło wewnątrz.

Sprawdzanie spustów i zaworów wlotu powietrza

Otwory, które są wystawione na działanie czynników atmosferycznych są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo. Należy sprawdzić, czy zawory spustowe i wlotowe działają prawidłowo. Jeśli pozostaną one otwarte, śnieg lub marznący deszcz mogą przeniknąć do systemu, powodując problemy z temperaturą i wprowadzając potencjalnie szkodliwe cząstki stałe.

Zaplanuj meteorologię

Co dwa lata przeprowadzaj meteorologię systemu. Przygotuj system na wysokie i niskie temperatury lata i zimy każdej wiosny i jesieni. Regularne planowanie przeglądów zapewnia, że nic nie jest pozostawione przypadkowi. Jeśli planowanie konserwacji pogodowej wydaje się zniechęcające, warto zainwestować w plan konserwacji u dostawcy sprężonego powietrza. Pomoże to rozwiązać wszelkie problemy związane z meteorologią i utrzymać obiekt w jak najlepszym stanie przez cały rok.

Aby być na bieżąco z naszą serią informacji o meteorologii, zapisz się do naszego cotygodniowego biuletynu.