Post

Bezolejowe sprężone powietrze w przemyśle farmaceutycznym

Przemysł farmaceutyczny w Stanach Zjednoczonych jest duży - naprawdę duży. W 2016 roku rynek ten został wyceniony na ponad 446 miliardów dolarów, a Stany Zjednoczone posiadają ponad 45% udziału w światowym rynku farmaceutycznym. Przemysł ten będzie tylko nadal zwiększał swoje rozmiary i znaczenie wraz ze wzrostem liczby ludności na świecie - a co za tym idzie, w miarę zapotrzebowania na więcej leków i opracowań farmaceutycznych.

Ten wzrost ma również duże znaczenie dla branży sprężonego powietrza, ponieważ sprężarki powietrza są niezbędne do zasilania wielu różnych zastosowań farmaceutycznych.

Jak sprężone powietrze jest wykorzystywane w przemyśle farmaceutycznym?

W świecie farmacji powietrze pozbawione oleju jest niezbędne do produkcji leków i produktów pokrewnych. Powód jest prosty: powietrze musi spełniać najwyższe możliwe poziomy czystości, aby zapewnić, że nie dojdzie do zanieczyszczenia produktu końcowego. W ten sposób można zapobiec wycofaniu produktu z rynku, przestojom w produkcji i negatywnemu wpływowi zanieczyszczonego produktu na reputację producenta.

Bezolejowe sprężone powietrze ma kluczowe znaczenie w zasilaniu następujących aplikacji farmaceutycznych:

  • Produkcja kapsułek, kapsułek i tabletek. Od mieszania, utwardzania i granulacji do suszenia, prasowania, powlekania i pakowania - sprężone powietrze ma kontakt z lekami praktycznie na każdym etapie procesu produkcyjnego.
  • Fermentacja. Fermentatory są napowietrzane sterylnym powietrzem. Jeśli to sterylne powietrze jest zanieczyszczone, zanieczyszczony jest produkt końcowy.
  • Butelkowanie, puszkowanie i pakowanie. Leki mogą być pakowane na wiele sposobów, w tym w blistry, butelki na leki, lekkie plastikowe pojemniki i kartony. W zależności od produktu, do czyszczenia i usuwania wilgoci z tych opakowań wykorzystuje się sprężone powietrze. (Uwaga: przemysłowe pompy próżniowe są również niezbędne w procesie pakowania).
  • Powietrze do oprzyrządowania. Narzędzia używane w procesie produkcji są zasilane sprężonym powietrzem! Ponieważ powietrze z narzędzi ma kontakt z produktem, musi być ono czyste i wolne od oleju.
  • Suszenie. Leki są suszone w celu usunięcia z produktu wszelkiego rodzaju rozpuszczalników lub wody. Proces ten jest zazwyczaj realizowany przy użyciu pomp próżniowych, które pomagają w odparowywaniu cieczy z substancji stałych.
  • Oczyszczanieścieków. Woda jest używana na różnych etapach zastosowań i musi być ona oczyszczona przed (i po!) użyciem, aby zapobiec zanieczyszczeniu. Dmuchawy są najlepszym wyborem do oczyszczania ścieków.

Chcesz poznać rozwiązania firmy Atlas Copco w zakresie sprężarek powietrza dla przemysłu farmaceutycznego? Dowiedz się więcej na stronie www.atlascopco.com/air-usa!