Post

Najlepsze inwertery spawalnicze dla domu.

Volta MMA 315 IGBT i Edison MMA-301 Maxi są najlepszymi inwerterami spawalniczymi do użytku domowego. Są one optymalnym rozwiązaniem ze względu na ich niewielką wagę, łatwość transportu i odpowiednio dużą moc (ten ostatni model jest również zaprojektowany jako walizka).

Jak działa najprostszy inwertor spawalniczy? Zasada działania polega na przekształceniu prądu zmiennego w sieci energetycznej na prąd odpowiedni do wytworzenia łuku spawalniczego. Dzięki zastosowaniu falownika możliwe jest zagwarantowanie szerokiego zakresu prądów wyjściowych. Falownik wyposażony jest w mikroprocesor, za pomocą którego sterowana jest cała maszyna. W ten sposób zagwarantowana jest stabilna praca przetwornicy, która będzie w stanie w pełni sprostać wszystkim wymaganiom użytkownika.

Urządzenie Edison MMA-301 Maxi zapewnia minimalny prąd spawania 5 A i maksymalny prąd spawania 300 A. Pobór mocy wynosi 4 kW, a napięcie bez obciążenia 85 V. Można stosować elektrody o maksymalnej średnicy 4 mm. Wymiary urządzenia to 220x115x345 mm, przy wadze całkowitej 4,4 kg. Można ją łatwo transportować za pomocą opcjonalnej torby transportowej, która wchodzi w skład dostawy.